ویژگی های منحصر به فرد موبایل برای عکاسی خیابانی

فواد اشتری در هفتمین روز همایش 10 روز با عکاسان در نشست نگاه شخصی درباره ویژگی های مثبت عکاسی موبایل و علایقش به عکاسی خیابانی سخن گفت.

او در این نشست گفت: حضور در خیابان و عکاسی از آن برای من جذاب است و در عکس هایم دنبال انتقال پیام یا مفهوم خاصی نیستم. قبل از این که وارد عکاسی خبری بشوم، عکاسی خیابانی را شروع کردم و شروع عکاسی من در شهر به دلیل ترسی که از پرسش و پاسخ از آدم ها داشتم با عکاسی دیوارنگاره ها و المان های شهری آغاز شد. اما کم کم به جز المان شهری، انسان نیز به عکس های من اضافه شد.

اشتری گفت: زمانی که قرار باشد شما برای جای خاصی عکاسی نکنید، عکاسی شهری کمی مشکل ساز می شود.البته عکاسی خبری به من اعتماد به نفس داد و موجب حرکت من شد و توانستم با مردم ارتباط برقرار کنم. هر چند مدتی از عکاسی شهری فاصله گرفته بودم اما خوشبختانه به عنوان یک تفریح دوباره به آن رجوع کردم.

این عکاس خبری گفت: من سعی کردم برای سهولت در کارم به عکاسی با موبایل رو بیاورم. عکاسی موبایلی احتیاج شما نسبت به تجهیزات را کم می کند و نکته مهم آنجاست که شما در زمان عکاسی کردن هر چه کمتر دیده شوید این به نفع شماست. سعی کرده ام تا جایی که می توانم در زمان عکاسی هویت خود را پنهان کنم و فکر می کنم این مسئله برای من جواب داده است.

اشتری گفت: تنها می خواهم از عکاسی خیابانی لذت ببرم و قصد خاصی ندارم. در زمان عکاسی هیچ داستان از پیش تعیین شده ای ندارم و در لحظاتی که احساس می کنم می توانم به یک فریم عکس برسم با تنظیم فاصله صحیح نسبت به سوژه و فشاردادن دکمه ثبت در زمان درست عکسی را ثبت می کنم.

او درباره شکل عکس هایش گفت: فرمالیست هستم و همواره محتوا را فدای فرم کرده ام. سعی می کنم انتخاب های خوبی داشته باشم و هیچ گاه صحنه آرایی نمی کنم.

او مجموعه «پلان های ناشناخته» خود را که مجموعه ای از تک فریم های شهری است برای تماشاگران به نمایش درآورد.

 

تاریخ خبر: 1396/09/22