معرفی شورای هنری و مدیر اجرایی هشتمین دوره ۱۰ روز با عکاسان ایران

شورای هنری و مدیر اجرایی هشتمین دوره ۱۰ روز با عکاسان ایران معرفی شدند.
به گزارش روابط عمومی انجمن عکاسان ایران، اسماعیل عباسی دبیر هشتمین دوره ۱۰ روز با عکاسان ایران دکتر مهدی مقیم نژاد، بهنام صدیقی، رامیار منوچهرزاده و زانیار بلوری را به عنوان شورای هنری این رویداد معرفی کرد.
همچنین انجمن عکاسان ایران محسن زین العابدینی را به عنوان مدیر اجرایی هشتمین دوره ۱۰ روز با عکاسان ایران معرفی کرد.
دبیر و شورای هنری هشتمین دوره ۱۰ روز با عکاسان ایران مهرماه امسال فعالیت خود را آغاز کردند و به تازگی احکام آنان صادر شده است.
 شورای هنری هشتمین دوره ۱۰ روز با عکاسان ایران با هدف پشتیبانی از جریان های هنری عکاسی نسل جوان و با رویکرد حرکت به سمت برگزاری نمایشگاههای اندیشمند، ایده محور و به شیوه کیوریتوریال با برگزاری جلسات و نشست هایی و بررسی آثار جمع آوری شده، آثار نهایی را برای هشتمین دوره ۱۰ روز با عکاسان ایران انتخاب کرد.
انجمن عکاسان ایران هشتمین دوره ۱۰ روز با عکاسان ایران را به دبیری اسماعیل عباسی 8 تا 18 آذرماه در خانه هنرمندان ایران برگزار می کند.
دکتر مهدی مقیم نژاد، متولد 1355 شهر بابل دارای کارشناسی گرافیک، کارشناسی ارشد عکاسی و دکترای پژوهش هنر از دانشگاه هنر تهران و عضو هیئت علمی دانشکده هنرهای تجسمی دانشگاه هنر تهران با درجه استادیار است. استاد مدعو رشته های عکاسی، گرافیک و سینما در چند دانشگاه، برگزاری چهار نمایشگاه انفرادی و بیش از پنجاه نمایشگاه گروهی عکس و هنر مفهومی در داخل و خارج از کشور، چاپ شش عنوان کتاب و چاپ بیش از یکصد عنوان مقاله و عضویت در شورای سیاست گذاری و هیئت داوری بیش از پنجاه جشنواره ملی و بین المللی در زمینه های عکاسی، نقاشی و هنر معاصر از سوابق هنری و علمی مقیم نژاد است.

بهنام صدیقی، عکاس مستند و مدرس عکاسی، متولد ساری 1358  و دانش‌آموخته کارشناسی عکاسی در سال 1387 از پردیس هنرهای زیبا دانشگاه تهران است. از صدیقی دو کتاب با عنوان‌های «اکباتان، غرب تهران» و «یادآوری»  منتشر شده است.
آخرین نمایشگاه های انفرادی صدیقی با عنوان‌های «تعطیلات» در گالری راه ابریشم تهران (1392) و «یادآوری» در گالریShowRoom لندن (1393) برگزار شده است.  او از سال 1388 به تدریس عکاسی در دانشگاه ها و موسسه های فرهنگی،هنری پرداخته است و هم اکنون به عنوان مدرس مدعو با پردیس هنرهای زیبا-دانشگاه تهران و مدرسه عکاسی «رای نو» در تهران همکاری می کند.
رامیار منوچهرزاده، عکاس و کیوریتور هنری، متولد شهر سنندج (۱۳۵۹)، دانشجوی مقطع دکتری پژوهش هنر از دانشگاه آزاد تهران و دانش‌آموخته مقطع کارشناسی ارشد عکاسی از دانشگاه هنر تهران (۱۳۸۶) و کارشناسی عکاسی از دانشگاه تهران (۱۳۸۳) است. برگزاری چند نمایشگاه انفرادی و گروهی در داخل و خارج از ایران، تدریس و کیوریتوری نمایشگاه‌های مختلف هنری در طول بیست سال فعالیت هنری از سوابق هنری منوچهرزاده است.
زانیار بلوری، متولد 1364 سقز، دارای لیسانس عکاسی از دانشگاه هنر تهران و فوق‌لیسانس عکاسی از دانشگاه تهران است. بلوری علاوه بر تدریس در کلاس‌های آزاد دانشگاه تهران و دانشگاه هنر، دانشگاه سوره، دانشکده خبر، آموزشگاه عکاسی حرفه‌ای و ... ترجمه‌ی کتاب «ذهن و عکاسی»، ویراستاری چند عنوان کتاب‌ و نوشتن بیش از ده‌ها مقاله، نقد و ترجمه در مجلات هنری و تخصصی را در کارنامه خود دارد.
محسن زین العابدینی، عکاس تاکنون مدیر اجرایی نمایشگاهها  و جشنواره های عکاسی و هنری متعددی بوده و در دوره هایی با ۱۰ روز با عکاسان ایران همکاری داشته است. 
تاریخ خبر: 1398/08/22